Sneller door de Amerikaanse douane met de MPC app
Door Manon Verstegen op 31 januari 2025
Als je Nederlandse toerist al eerder in de VS bent geweest, kun je nu veel sneller door de douane. Met de Mobile Passport Control (MPC) app kun je je paspoort en douaneformulieren thuis alvast invullen, zodat je de lange wachtrijen skipt en sneller van je vakantie kunt genieten!
Wat is de MPC app?
De Mobile Passport Control app is een handige app die je op je telefoon zet. Het idee is dat je het inchecken bij de douane in de VS sneller en makkelijker maakt. In plaats van in die lange rij te staan, vul je je gegevens van tevoren in, zodat je bij aankomst sneller door de paspoortcontrole komt.
Wie komt in aanmerking voor de MPC app?
De MPC app is alleen beschikbaar voor terugkerende reizigers naar de Verenigde Staten die al eerder in de VS zijn geweest onder het Visa Waiver Program (VWP). Als je al eens gebruik hebt gemaakt van het VWP en je opnieuw naar de VS reist, kun je de app gebruiken om het douaneproces te versnellen.
Hoe werkt het?
1. Download de app
Ga naar de App Store en download de Mobile Passport Control app op je smartphone.
2. Nieuwe aanmelding
Open de app en vul je reisgegevens in, zoals je vervoerswijze naar de VS en de douanelocatie waar je gecontroleerd zult worden.
3. Voeg reizigers toe
Als je met anderen reist, kun je hun gegevens toevoegen (tot 12 reizigers per aanmelding).
4. Beantwoord de vragen
Vul de vereiste vragen in over goederen die je meeneemt naar de VS.
5. Foto’s maken
Maak een foto van jezelf en de andere reizigers die je hebt toegevoegd. Zorg ervoor dat de foto’s duidelijk zijn.
6. Verstuur en ontvang
Als je de foto’s hebt gestuurd, wordt je aanvraag naar de Amerikaanse douane gestuurd voor goedkeuring. Je krijgt een ontvangstbewijs met instructies om naar de speciale MPC-poortjes te gaan als je aankomt. Zorg ervoor dat je je ontvangstbewijs en reisdocumenten klaar hebt om te laten zien.
Waarom de MPC app gebruiken?
Kortom: de MPC app versnelt het douaneproces voor terugkerende reizigers naar de VS. Door je gegevens vooraf in te dienen, bespaar je tijd en kun je sneller door de paspoortcontrole. Het is gratis en maakt je reis naar de VS veel gemakkelijker. Dus, als je binnenkort op camperreis gaat naar de VS en je al eerder gebruik hebt gemaakt van het Visa Waiver Program, download dan de MPC app en begin je reis zonder gedoe bij de douane! Bekijk voor meer informatie de digitale Engelse flyer, beschikbaar gesteld door The Visa Waiver Program Powered by ESTA.
Overige inreisvoorwaarden
De MPC app maakt het douaneproces sneller, maar het vervangt geen andere inreisvoorwaarden. Je hebt nog steeds een geldige ESTA of visum nodig om de Verenigde Staten in te reizen, ook als je gebruik maakt van de MPC app. De app helpt alleen om je sneller door de paspoortcontrole te krijgen zodra je goedgekeurd bent voor toegang tot de VS. Zorg dus altijd dat je aan alle inreisvoorwaarden voldoet voordat je vertrekt!
Onze ervaring
Travelhomie Roxanne vloog in mei 2024 van Amsterdam naar Phoenix en testte de MCP app. In haar reisverslag beschrijft ze haar ervaring:
'Ongeveer 10,5 uur later landen we dan eindelijk in Phoenix. We begeven ons naar de paspoortcontrole, waar ik iets nieuws ga uitproberen, de MPC (Mobile Passport Control) App. Thuis had ik al wat voorbereidingen getroffen door de app te downloaden en alles in te vullen tot aan de "submit" knop. Aangekomen op de luchthaven hoeven we nu alleen nog maar op "submit" te klikken en een foto van ons alle drie apart te maken. Dan worden we vanuit de app doorverwezen naar de MPC wachtrij. Wat een geluk! Er staat helemaal niemand, en bij de reguliere rij is het ondertussen al enorm druk geworden. Bij de security worden ons nog twee vragen gesteld: "wat kom je doen" en "hoelang blijf je". Deze vragen worden afzonderlijk aan Ricardo en Zoey gevraagd, dus ik was blij dat ik Zoey vooraf in het vliegtuig hierop al had voorbereid.'